Warning: The magic method Hestia_Defaults_Models::__wakeup() must have public visibility in /home/komplexv/bulremont.com/wp-content/themes/hestia-pro/inc/addons/models/class-hestia-defaults-models.php on line 45 Монтаж хидроизолация на покрив - Строителство и ремонт на покриви
Монтаж и ремонт на хидроизолация
Правилният монтаж на хидроизолацията е от особенно значение
за дългата и експлоатация
Основната задача на хидроизолацията е да предпази да сградата било то гараж , къща или бунгало е да предпзи и защити помещенията от влага, дъжд, сняг и др Качеството на хидро изолационните материали е от особенна важност, но не по маловажно е правилното полагане. Трайността на покритието зависи остовно от по горе споменатитите фактори..
Съществуват различни хидроизолационни материали, които се различават по начина на полагане
Познатите ролки воалит са един от най-популярните и се полагат сравнително лесно без особенни технически средства, Достатъчна е една газова горелка и работник, който има опит да я използва, тъй като материала се нагрява до определен момент. Ролката трябва да се нагрее достатъчно за да се разтопи горния слой, който трябва да залепне, но в същото време да не прегори.
Не малко по популярни са и филмовите (течни) хидро изолаценни материали. За този вид материали е важно да се спазват инструкциите на производителя, но не по маловажно е предварителната подготовка за третиране. Мястото на нанасяне трябва да е добре почистено и сухо, за се получи здрава спойка между повърхноста и филма който се нанася.
От скоро се появи така наречената дифузна хидроизолация, но към настоящия момент не е много популярна, поради по-високата си цена. Дифузните материали към настоящия момент се считат за най-високотехнологичните покрития.
На клипа е показано, как се залепват краищата на битумен рулон. Както писахме в друга статията в края на мембраната се обръща особено внимание тъй като вероятността от там да проникне влага е най голяма.
На клипа е показано, как се залепват краищата на битумен рулон. Както писахме в друга статията в края на мембраната се обръща особено внимание тъй като вероятността от там да проникне влага е най голяма.